כאבי גב וכאבי ראש

כאבי גב וכאבי ראש - סיבות נפוצות:

מתח שרירי - מתח שרירי באזור השכמות, נגרם לא פעם מתנועות חוזרות ונשנות של גופנו, המשפיעות על מתח השרירים, בעיקר בשכמות. דוגמא לכך היא רביצה ארוכת שעות מול המחשב. שימו לב, כי לא פעם כשאנו יושבים מול המחשב, אנו מבלי משים מרימים קמעה את השכמות במשך זמן רב ובכך אנו יוצרים למעשה כיווץ של שרירי השכמות. כיווץ שרירים אלה, גורמים לא פעם להקרנה של הכאב לאזור הצוואר, הראש והלסת.

מתח נפשי - הגוף והנפש אחד הם והם לא ניתנים להפרדה. פעמים רבות כאשר אנו במתח או בחרדה, אנו יכולים לחוש בכל מיני תסמינים גופניים כגון דפיקות לב, מעי רגיז וכן גם כאבי גב אינם פוסחים עלינו. האזור הרגיש ביותר למתח בגופנו הוא חלק הגב העליון בצידי השכמות. כשאנו נמצאים בסטרס, אנו נוהגים לא פעם לכווץ את שרירי גופנו (בד"כ באופן לא מודע) בין אם מדובר בכיווץ שרירי הגב או הלסת, דבר אחד ברור: כיווץ זה פוגע גורם לשרירים להתקשות והתקשות זו גורמת לכאבים לא רק באותו אזור, אלא גם מקרינה את הכאב למקומות אחרים בגוף כגון לאזור הראש.

תופעה זו הינה תופעה יחסית נפוצה והיא נקראת משפה המקצועית TENSION HEADACHE. כאב זה גורם לכאבים בעיקר באזור הרקות ומעל העיניים אך, יתכנו מקרים בהם נחוש גם כאבים בלסתות ובמקומות שונים בראש. כאב ראש הנובע ממתח נפשי הוא הכאב השכיח ביותר. כאב זה אינו מסוכן בד"כ אך חשוב לטפל בו ע"מ שכאב זה לא יהפך לכאב כרוני אשר יפגע באיכות החיים.

עיסוי בבית הלקוח

הפתרונות המוצעים:

  1. עיסוי מקצועי - בעיקר עיסוי רקמות עמוק יכול להקל מאוד על כאבי גב ואף לפתור לחלוטין את הכאב, ע"י שימוש בטכניקות שונות להפחתת הכאבים ע"י שיחרור שרירים תפוסים ונוקשים. מעבר לטכינקות השחרור המטופל גם נכנס במהלך העיסוי לרגיעה מוחלטת, דבר אשר מפחית חרדה וסטרס ובכך הגוף נרגע והשרירים הופכים רפויים יותר ופחות נוקשים. 
    משככי כאבים
     - ניתן לטפל בכאבים ע"י לקיחת כדור כגון אקמול או משככי כאבים אחרים. אזהרה: שימוש ממושך במשככי כאבים עשוי להוביל בסבירות גבוהה לכאב ראש ממסוג REBOUND HEADACHE. הכוונה לכאב ראש החוזר בעוצמה חזקה בכל פעם שאנו מפסיקים להשתמש במשככי הכאבים.
  2. משחות - שימוש במשחות שונות להקלת התסמינים כגון וולטרן וכד' יכול לעזור להקלת התסמינים לכמה שעות בלבד אך שימוש במשחות אלה אינן פותרות את הבעיה אלא רק מקלות על הסימפטומים.
  3. יש לזכור כי השימוש בשני המקרים האחרונים צריך להעשות באופן זהיר ובמידה מועטה ככל האפשר ורק "כשאין ברירה אחרת".